0907 977 203
Zákaznícka podpora, Pondelok - Piatok:    8:00 - 20:00
počet:
0 ks
cena:
0,00€

Biofreeze gél

BIOFREEZE už viac ako 20 rokov pomáha pri úľave od bolesti

Prípravok proti bolesti Biofreeze je po celom svete lekármi najviac odporúčaný produkt na ošetrovanie boľavých a natiahnutých svalov, boľavých kĺbov, bolestí chrbta, bolestí spôsobených artritídou a mnohých ďalších ťažkostí, s ktorými sa v našich životoch bežne stretávame.

Biofreeze gel, 118ml

Biofreeze Gél

od americkej spoločnosti Performance Health, Inc. je najúčinnejší chladivý gél na trhu. Spokojným zákazníkom po celom svete ponúka účinnú a rýchlu úľavu od bolestí každého druhu.

Bolesti chrbta, bolesti svalov, bolesti kĺbov, bolesti, ktoré spôsobuje artritída alebo artróza, na tie všetky je Biofreeze jasnou a účinnou odpoveďou.

Svoje prvenstvo medzi prípravkami na cielenú úľavu od bolesti si vyslúžil vďaka svojmu unikátnemu zloženiu a chladivej sile mentolu.

Biofreeze Gél sa ľahko vstrebáva a rýchlo preniká k zdroju bolesti. Jeho účinok potom trvá až 3 hodiny.

Lokálne prípravky proti bolesti majú oproti plošným tú výhodu, že pôsobia naozaj len tam, kde potrebujete. Zbytočne tak nevystavujete vaše telo analgetickým látkam, ktoré vám môžu okrem iného vyvolať pocity únavy alebo problémy so žalúdkom. Obzvlášť potom pri častej bolesti chrbta a bolestiach, ktoré spôsobuje artritída alebo artróza, kedy pomoc proti bolesti potrebuje denne.

Ak si ho chcete kúpiť kliknite: TU!

Čo to je Biofreeze?

Biofreeze prerušuje cyklus bolesti formou kryoterapie, takzvanej "liečby chladom". Použitím chladu sa znižuje pocit bolesti a dochádza k utlmovaniu zápalových procesov.

Biofreeze potláča bolesť, zvyšuje silu a obnovuje funkčnosť, čím umožňuje návrat k bežnému životnému štýlu.

Biofreeze sa vyrába vo forme gélu, ktorý sa jemne a ľahko vmasírováva do postihnutého tkaniva a rýchlo preniká k zdroju bolesti.

Použitie

  • Dočasná úľava od bolesti svalov a kĺbov ako sú:
  • Bolesti chrbta, ramien a krku,
  • Artritída,
  • Tendinitis,
  • Boľavé členky, kolená, boky a lakte,
  • Natiahnuté svaly,
  • Diabetická neuropatia.

Ako funguje?

Či už je to tupá bolesť preťaženého svalu ("svalovica"), alebo prenikavá bolesť pri problémoch s kĺbmi, trpia ňou milióny ľudí každý deň. Zvládanie bolesti je nesmierne dôležité pre udržanie nášho aktívneho životného štýlu.

Odborníci na liečbu bolesti sa v poslednej dobe prikláňajú k používaniu cielených liekov proti bolesti a naopak odkláňajú od celkových. Lokálne prípravky proti bolesti poskytujú cielenú úľavu s minimálnou absorpciou do organizmu. To znižuje možnosť toxicity organizmu a zbytočné vystavovanie sa liekom.

Biofreeze je americkými lekári najpoužívanejší a najviac odporúčaný prípravok na miestnu úľavu od bolesti. Už viac ako 20 rokov pomáha ľuďom zvládnuť bolesti spojené s terapiou, cvičením, artritídou a každodenným životom. Vďaka mentolu Biofreeze preniká rýchlo k zdroju bolesti, kde poskytne úľavu od bolesti pôsobením chladu.

Vnímanie bolesti je regulované rôznymi nervovými bunkami - neurónmi. Periférne nervy nesú informáciu od špeciálnych receptorov v koži do miechy. Tieto signály sú nakoniec poslané do mozgu, kde sú vnímané ako bolesť. Tieto pocity bolesti sú prenášané cez slabé vlákna nazývané Vlákna C. Ďalším druhom nervových vlákien sú vlákna A-Delta, ktoré sú hrubšie a prenášajú zmyslové informácie z kože do miechy rýchlejšie ako vlákna C. Keď signál o bolesti cez vlákno C dorazí do miechy, stimuluje ďalší neurón, ktorý miechou prenesie signál do mozgu, kde je potom vnímaný ako bolesť. Avšak keď je lokálne analgetikum ako je Biofreeze nanesené na danú oblasť, súbežne je vyslaný ďalší vnem cez vlákno A. Vlákno A-Delta potom stimuluje inhibičný nerv, ktorý následne zabráni bolestivému signálu z vlákna C v preniknutí do mozgu. Následkom toho je vnímanie bolesti zablokované. Tento proces je známy ako vrátková teória bolesti, ktorá je jedným z mechanizmov utišujúcich bolesť u prostriedkov ako je Biofreeze.

Posledné laboratórne výskumy poukazujú na ďalší spôsob pôsobenia mentolu. Táto ingrediencia sa viaže na teplotne citlivé receptory zvané TRPM8 receptory. Keď sa na ne mentol naviaže, receptory vypustia ióny vápnika, ktoré zmierňujú signály bolesti prechádzajúce opioidným systémom. Tieto TRPM8 receptory tiež v mozgu vyvolávajú pocit chladu ako pri terapeutickom použití ľadu.

Ľad je rokmi preverený spôsob, ako sa zbaviť bolesti jeho priložením na kožu a pracuje veľmi podobne ako Biofreeze. Napríklad, oba znižujú krvný prietok v ošetrenej oblasti. Ľad je síce efektívny proti bolesti, ale má nevýhody ako je stuhnutie, podráždenie pokožky, dočasná bolesť a necitlivosť a nutnosť, aby pacient zostal nehybným.

Biofreeze znižuje bolesť rovnako ako ľad, ale bez týchto nevýhod. V poslednej štúdii na efekt gélu Biofreeze a ľadu na akútnu nekomplikovanú bolesť krčnej chrbtice sa zistilo, že po 10 minútach pôsobenia oboch Biofreeze v porovnaní s ľadom takmer dvojnásobne znížil bolesť. Navyše bolo jeho používanie pohodlnejšie, všeobecne užívateľmi lepšie hodnotené a účinok trval dlhšie u 9 z 10 pacientov.

Najčastejšie otázky

Čo to je Ilex?
Ilex (Ilex paraguariensis) je druh rastlinnej čeľade cezmínovitej a rastie v Severnej Amerike. Paraguayskí indiáni ho nazývajú Yerba Maté a používajú extrakt z Ilex už po stáročia pre jeho výnimočné liečivé účinky. Ilex obsahuje mnoho úžasných zložiek, podobne ako zelený čaj, ktorý vám poskytuje antioxidanty, aminokyseliny, saponíny, ktoré stimulujú imunitný systém a radu ďalších, telu prospešných látok.

Aká je doba spotreby? Môže sa Biofreeze Gél pokaziť?
Produkty Biofreeze majú životnosť 2 roky. Dátum spotreby je vyrazený na obale a vyjadruje rok a mesiac výroby.

Obsahuje Biofreeze glutén alebo iné obilné produkty?
NIE

Môže mať Biofreeze nejaký nepriaznivý efekt v kombinácii s liekmi, ktoré používam?
Vždy sa poraďte so svojím lekárom, než budete používať Biofreeze s inými liekmi.

Môžem Biofreeze používať v tehotenstve alebo keď dojčím?
Či ste tehotná, alebo dojčíte, poraďte sa najprv so svojím lekárom.

Je farbivo v géle Biofreeze škodlivé?
Farbiace prísady v géle Biofreeze sú schválené FDA (Administratívou pre Potraviny a Liečivá) pre všeobecné použitie v kozmetike a bežne predajných liečivách. Tiež sú použité v mnohých potravinách, ktoré jete každý deň.

Môžem používať Biofreeze keď mám cukrovku?
Áno. Biofreeze je prípravok na miestnu úľavu od bolesti a nevstupuje do krvného riečišťa. Prosím konzultujte najskôr použitie prípravku Biofreeze so svojím lekárom, než začnete používať akékoľvek miestne analgetiká.

Môžem používať výhrevnú deku, keď používam Biofreeze?
Nie, nikdy by ste nemali používať elektrickú deku a Biofreeze súčasne. Biofreeze funguje na princípe chladiaceho efektu. Kvôli tomu, ako Biofreeze pôsobí na vašu kožu a nervy je možné, že by ste neboli schopní rozpoznať, aká horúca je dečka na oblasti ošetrenej gélom Biofreeze a mohlo by dôjsť k popáleniu.

Môžem oblasť ošetrenú Biofreezom obviazať?
Odporúča sa použiť priedušné bavlnené ovínadlo. Keď ho používate na dlaniach, môžete ho zakryť priedušnými bavlnenými rukavicami.

Čo mám robiť, keď sa mi dostane biofreeze do očí?
Vypláchnite oči teplou vodou. Jeden spôsob je púšťať si na čelo teplú sprchu tak, aby voda stekala cez oči. Alebo oči vypláchnite priamo vodou z kohútika, ak podráždenie zotrvá, navštívte svojho lekára a zoberte obal gélu Biofreeze so sebou.

Pomáha Biofreeze od bolestí hlavy?
FDA (Administratíva pre Potraviny a Liečivá) nepotvrdila používanie miestnych analgetík na bolesti hlavy.


Prečítajte si aj ďalšie zaujímavosti o sortimente ktorý ponúkame

 

Späť

 

O autorovi

Ing. Juraj Daniel-Čarný

Koordinátor pre e-shop eureko.sk a Martinov starší kolega. Predajom tepelnej terapie pomocou jednorazových rašelinových zábalov a potrebnej ohrievacej techniky sa zaoberám od roku 2002.

Komentáre

Váš komentár