0907 977 203
Zákaznícka podpora, Pondelok - Piatok:    8:00 - 20:00
počet:
0 ks
cena:
0,00€

Masážna soľ ako peeling v saune

Peelingom k dokonalej pokožke

Masážna soľ ako peeling v saune

Naša pokožka je ako kniha, do ktorej sa okrem nášho veku zapisujú aj príjemné a menej príjemné životné udalosti a vplyvy okolia. Prvé vrásky, rozšírené póry, farebné a povrchové nerovnosti, rôzne novotvary, ale aj akné a drobné zapálené miesta na pokožke nám nepridávajú na kráse. Práve časté trávenie na slnku, nezdravý životný štýl, strava ale aj znečistené prostredie sa podieľajú na negatívnych zmenách našej pokožky. Je veľa spôsobov, ako pokožke pomôcť v jej regenerácií aby vyzerala zdravšie a mladšie. Medzi veľmi populárny a efektívny spôsob podpory regenerácie pokožky patrí masáž peelingovou soľou.

Ešte ste o peelingu pokožky nepočuli?

Ošetrovanie pokožky peelingom je pomerne známa procedúra, pretože pochádza už z dávnych čias kráľovny Kleopatry. V tomto období si ženy čistili pokožku vinným sedimentom. Postupom času prešli na zmes drvenej pemzy alebo morského piesku. Pre citlivú pokožku to však nebolo nič príjemné a preto vyhľadávali stále nové suroviny. Svojou jednoduchosť a ľahkou dostupnosťou si našla svoje miesto aj klasická soľ, ktorá dnes patrí medzi najrozšírenejšie peelingové suroviny. Či už ide o soľ morskú alebo soľ kuchynskú (chlorid sodný), obe pokožku šetrne čistia a vyhladzujú.

Dôležitá je pravidelnosť a efekt sa čoskoro dostaví

Pri jemnom trení a krúživých pohyboch, preniká jemnozrnný soľný peeling do hĺbky pokožky a odstraňuje jej odumreté časti, mastnotu a baktérie. Pokožka sa prekrvuje a získava žiarivo čistý vzhľad. Pretože peelingom sa čistia póry od mastnoty a nečistôt ktoré sú hlavnou príčinou častých zápalov, takéto ošetrenie pokožky je veľmi často vyhľadávané mladými ľuďmi ktorých trápi aknózna pleť.

Ošetrovanie pokožky peelingovou soľou je ideálne vykonávať 2-3 krát do týždňa. Avšak netreba to preháňať, pretože takto ošetrená pokožka nepotrebuje častejšie penetrovanie, ktoré by ju mohlo zbytočne dráždiť.

Pravidelná masáž peelingovou soľou Vám zabezpečí, že:

  • znížite výskyt akné a jaziev na pokožke
  • vytvoríte rovnomernejší vzhľad pokožky a zmiernite jej hyperpigmentáciu
  • zredukujete vrásky a viditeľnosť línií na pokožke
  • pokožka nadobudne svieži a jasný vzhľad
  • eliminujete zápaly na pokožke

Doprajte pokožke viac, ako len očistu

Často sa do peelingovej soli pridávajú prírodné oleje, mlieko a dokonca aj smotana. Je to skvelý spôsob, ako dodať pokožke extra výživu počas jej čistenia. K príprave peelingovej soli je obzvlášť vhodný mandľový a jojobový olej.

Zmes soli a mandľového oleja intenzívne podporí odstraňovanie odumretých buniek pokožky. Vyrovnáva nerovnomerný farebný tón pleti, pokožku zanechá žiarivo sviežu a má príjemnú vôňu. Je bohatý na vitamín A a vitamín E.

Problematickej pleti veľmi prospeje zmes soli s jojobovým olejom, ktorému patrí prvenstvo v kvalite olejov vôbec. Citlivú pleť ukľudní, zjemní a vyhladí. Je ideálny pri aknóznej pleti, pretože zmierňuje tvorbu mazu. Suchú pleť zase hydratuje, vyživuje a regeneruje.

Určite by ste mali čistenie pokožky peelingovou soľou zaradiť medzi svoj rituál starostlivosti o pokožku. Pravidelným aplikovaním tejto nenáročnej kúri sa Vám pokožka odmení žiarivým a zdravým vzhľadom. Pozitívna reakcia Vášho okolia nenechá na seba dlho čakať.

Návody na peelingovú zmes

Pripravili sme pre Vás návody na skvelú peelingovú soľnú zmes, s podielom prírodných za studena lisovaných BIO olejov Schupp a čistej morskej soli Finesse. Túto zmes si pripravíte zmiešaním soli s prírodným olejom v pomere 2:1.

  1. Pre peeling tváre zmiešajte 1 polievkovú lyžicu soli Finesse s 0,5 polievkovej lyžice mandľového alebo jojobového oleja Schupp. Touto zmesou si jemne masírujte tvár. Vaša pleť bude čistá a svieža.
  2. Na peeling celého tela zmiešajte 1 hrnček soli Finesse s 0,5 hrnčeka mandľového alebo jojobového oleja Schupp. Masážou celého tela docielite zamatovo jemnú pokožku.

V našej ponuke nájdete už aj hotové zmesi peelingových solí SCHUPP. Sú skvelou kompozíciou soli, jojobového oleja a prírodných éterických zložiek – olej z pomarančovníka, olej z citrusovníka alebo prášok z Aloe Vera, ktoré pôsobia protizápalovo a pokožku skvelo tonizujú.

Masáž v saune?

Čoraz častejšie môžete v saune stretnúť niekto, kto si so sebou prinesie v mištičke masážnu soľ, s ktorou sa počas saunovania potiera. Je to spôsob masáže počas saunovania, keď masážnou soľou výraznejšie podporíte prekrvenie pokožky a zároveň sa zrýchli proces detoxikácie organizmu.

Masáž sa vykonáva jemnými krúživými pohybmi a za pôsobenia tepla a potu sa soľ roztápa. Vďaka minerálom obsiahnutým v soli, získava roztopená soľ mierne olejovú konzistenciu, čo napomáha k prirodzenej hydratácií pokožky. Prehriatá pokožka sa jemnou masážou rýchlejšie zbavuje odumretých častí a intenzívnejšie sa čistia póry. Odparením soľných minerálov sa čistí vzduch a následne sa Vám dýcha voľnejšie. Celkovo sa podporuje detoxikácia organizmu.

Pri saunových masážach sa používa špecifický druh masážnej soli. Od klasickej peelingovej soli sa líši tým, že má hrubšiu zrnitosť. V našej ponuke nájdete čistú masážnu soľ do sauny od nemeckého výrobcu Finesse, ktorú môžete používať v saune ale aj pri sprchovaní.

Je Vám v saune horúco a túžite po miernom ochladení? Vyberte si z dvoch chladivých masážnych solí s obsahom mäty a mäty s mentolom, alebo peelingovú pastu s mätou. Soľ je obohatená o mätový olej alebo aj mentol, zložky ktoré pôsobia mierne chladivo. Peelingová pasta je zase zmesou prírodnej želírovacej látky, morskej soli a mätového oleja. Táto špeciálna hmota ostáva na pokožke dlhšie a zabezpečí trvácnejší pocit ochladenia.

Doprajte si ochladenie peelingovou saunovou soľou alebo pastou Finesse a objavíte príjemný pocit ochladenia počas saunovania.


Prečítajte si aj ďalšie zaujímavosti o sortimente ktorý ponúkame

 

O autorovi

Ing. Juraj Daniel-Čarný

Koordinátor pre e-shop eureko.sk a Martinov starší kolega. Predajom tepelnej terapie pomocou jednorazových rašelinových zábalov a potrebnej ohrievacej techniky sa zaoberám od roku 2002.

Komentáre

Váš komentár