ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
0907 977 203
Zákaznícka podpora, Pondelok - Piatok:    8:00 - 20:00
počet:
0 ks
cena:
0,00€

Natural Spa Wax koncept

Predstavenie konceptu:

Natural Spa Wax

BIO voskový zábal z včelieho vosku s propolisom sprevádza telelná terapia s masážou

Zažite čarovnú silu tepla!

Aplikácia zábaluPrehriate telo poskytuje pocit spokojnosti a hlbokého sebavedomia. Vďaka kombinácii masážnych techník, masážnych prostriedkov a tepla, pôsobí terapeut na organizmus povzbudivo a harmonizačne. Sálajúce teplo z nosičov tepla cez BIO voskový zábal tvorí fyzikálny základ pre úspešne vykonanú terapiu. Včelie produkty s výnimočnými účinkami v ktorých sa prejavuje slnko, leto a teplo, sú médiá k odovzdaniu chýbajúceho tepla.
Masážne techniky prostredníctvom terapeuta rozvinú účinok včelích produktov a rozprúdia ľudské teplo. Počas terapie sa prevádza tzv. Balance masáž. Balance masáž je súhrou špeciálnych vcítených ťahov a hmatov vo všetkých pohyboch, nič nie je vykonávané proti impulzu ošetrovaného. Ak je tkanivo stuhnuté, je ošetrované s ešte väčšou opatrnosťou.

Zábal z včelieho vosku Produkty, ktoré patria do Natural Spa Wax konceptu si môžete pozrieť TU.

 

Pôsobenie medzi rukami.

Stred rúk terapeuta, dlaň, tam kde je najviac schopností vcítiť sa a kde sa odovzdáva najviac tepla, udržuje intenzívny kontakt s klientom. Zvláštnymi pohybmi a súhrou rúk vzniká určitý vír, ktorý vytvára v tkanive prúd sily. Bodovo pracujúce špičky prstov ustúpia do pozadia. Rovnako tak aj dlane so svojou silou. Ruky terapeuta intenzívne korešpondujú s klientom a účinok masáže nevzniká pod jednotlivou rukou, ale v hĺbke tela medzi oboma rukami.

Terapeutický efekt

Prúdenie tepla je znovu obnovené, chladné zóny zohriate, tkanivo a svaly sú uvoľnené vďaka vnútornému prehriatiu, bolesti sú zmiernené, pohyblivosť sa zreteľne zlepšila. Úplne prehriate telo spôsobuje príjemný životný pocit, je otvorené pre citové vnemy, vie súčasne, ale silne, prijímať výzvy. Duchovný život je harmonizovaný, individualita človeka je pozitívne a aktívne ovplyvnená.

O tepelnej terapii

Zdravý človek je schopný udržať si stálu telesnú teplotu nezávisle na svojom okolí. V súvislosti s mnohými ochoreniami dochádza k obmedzeniu prehrievania tela a tým k zníženiu telesnej teploty. Tiež životné podmienky a duševné vplyvy vedú k strate tepla.
Na význame naberá to, že v modernej spoločnosti chýba mnohým ľuďom pohyb a klimatické stimuly prirodzeného prostredia. Následkom je zníženie schopnosti termoregulácie tela a chýbajúca tvorba sebavedomia, obzvlášť v detskom veku. K tomu prídu životné neistoty v spoločnosti plnej zmien a s tým spojený strach.
Strata tepla a obmedzenie pohybu na tele i duši sa vzájomne podmieňujú. Práve v nadväznosti na teplo sa nedajú od seba oddeliť telo, životná energia, duša a sebavedomie. Telesná námaha môže viesť k zvýšeniu teploty v jadre až o 3°C, emocionálne vzrušenie až o 1°C. V opačnom prípade môžu telesné a duševné poškodenia rôzneho druhu viesť k zníženiu telesnej teploty. Toto iste nezbadáme v krátkej dobe (príčina - pôsobenie - vyjadrenie). Zreteľne viditeľné sú vegetatívne reakcie.
Známou príčinou "studených nôh" je strach, dlhotrvajúca duševná práca alebo jednostranná práce napr. pri počítači. Telo nie je pravidelne prehrievané, dochádza k zatuhnutiu a bolestiam. Dôsledkom straty tepla často vznikajú ochorenia a stavy bolesti.
Elementárnou terapiou je preto cielené použitie tepla. V prípade, že je teplo použité v harmónii s telom, môže pôsobiť impulzívne.
Účelom tepelnej terapie s použitím nosiča tepla je lokálne, hlboké a harmonizujúce prehriatie. Pomocou tepla dochádza k zmierneniu bolestí, zníženiu napätia a zlepšeniu pohyblivosti pri zatuhnutí. Pomocou tepla sa nechajú ľudia osloviť vnútorne. Teplo je prvým krokom k nájdeniu novej sily a prijatia liečby.
Terapeuticky zmysluplná tepelná terapia neznamená "veľa pomôže veľa", ale primerane slúži potrebám človeka.

Dva prístupy v tepelnej terapii:

Teplo sa dá použiť dvomi spôsobmi, ako podnecujúca terapia alebo ako podporná terapia.

1. prístup: Podnecujúca tepelná terapia
Napríklad sauna provokuje srdcový obehový systém k určitým pravidelným mechanizmom, ktoré majú zabezpečiť celkovo konštantnú telesnú teplotu. Počas sauny zostáva telesná teplota v jadre na obvyklej úrovni 37°C.
K podnecujúcim prostriedkom patria teplé parafínové zábaly, fango a fangoparafín, ktoré prikladáme v aplikačných teplotách bez aklimatizácie priamo na klienta. Pre všetky tieto prostriedky je spoločné to, že ľudské telo reaguje zvýšeným prekrvením, presunom prekrvenia a potením. Tieto reakcie slúžia vcelku k stabilizácii telesnej teploty pod vplyvom cudzieho tepelného žiarenia. Telo sa bráni proti príjmu tepla zvonku, aktivuje chladiace mechanizmy, takže telo sa chladí pod vplyvom tepla! Vo fyziológii je tento efekt známy ako predchladzujúci efekt. Oznamuje, že je telo skúšané na príliv tepla, jeho množstvo a teplotu a adekvátne k tomu riadi všetko tak, aby nebolo ovplyvnené. Ďalším nežiaducim efektom je potenie, pokožka v miestach použitia je silne prehriata a vlhká. Po ošetrení sa toto miesto v dôsledku odparenia tepla veľmi rýchlo ochladí. Pretože proces chladenia zostáva dlhšie aktívnym než je doba trvania zábalu, klesá tiež nepatrne telesná teplota. V tejto fáze vzniká pre klienta nebezpečenstvo lokálneho napätia svalov alebo nachladnutie. Podnecujúce použitie tepelnej terapie je zmysluplné vtedy, ak sa používa napr. ako lokálny zábal kĺbov, pri ktorých látky a teplo majú ovplyvniť zníženie chorobných príznakov.

2. prístup: Podporná tepelná terapia - plazivé teplo
Cieľom teplého zábalu by malo byť pozitívne ovplyvnenie tepla v organizme, ktorý sa po použití stáva živším a reaktívnejším. Telo by malo byť po zábale fyziologicky rovnomerne prehriate, duch svieži a duša spokojná. To je predpokladom pre zdravý, funkčný imunitný systém a stabilne dobrý zdravotný stav. Tepelná terapia nesmie telo zaťažovať, provokovať, dráždiť, musí teplo ponúknuť a nechať telo rozhodnúť, ako a koľko ho prijme. Tepelná terapia v našom prípade toto docieli za pomoci včelieho vosku s jeho osobitými kvalitami. Fyzikálne pomery tepla sa prispôsobia možnostiam ľudského tela.

Pri Natural Spa Wax koncepte sa využíva podporná tepelná terapia - plazivé teplo.

Lokálnu aplikáciu BIO voskového zábalu a podpornú masáž ("Natural Spa Wax" koncept) môžeme hodnotiť ako účinnú, nádejnú a dobre znášanú, jednoducho použiteľnú termoterapiu v akútnych prípadoch bolestí hlavy, studených končatinách a bolestivých stavoch pohybového aparátu. "Natural Spa Wax" koncept je vhodný pre využitie v náročných oblastiach Wellness a fyzioterapie.

Terapia teplom je základ!

K aplikácii Natural Spa Wax konceptu potrebujeme:

  • prístroj (ohrievač nosičov tepla E-2000 COMBI) na ohrev nosičov
  • froté uterák 2 - 3kusy, prestieradlo, deky, vankúšik, valec pod nohy, lôžko, vyškoleného terapeuta ...
  • rašelinové nosiče tepla, 38 × 28cm (ako zdroj suchého tepla)
  • medový zábal 33 × 45cm (jednorazový medový zábal s propolisom)/li>
  • medové masážne krémy alebo medové masážne sviečky

Zábal z včelieho vosku Levanduľa Produkty, ktoré patria do "Natur Spa Wax" konceptu si môžete pozrieť TU.

 

O včelách a včelích produktoch s liečivou silou.

Človek a včela.

Človek žije celoročne s hladinou telesnej teploty 37°C - včela tiež, je aktívna v noci, nedodržiava žiadny zimný spánok, opúšťa úľ najskôr pri vonkajšej teplote nad 8°C. Človek a včela môžu byť vďaka svojej schopnosti nezávislými na okolitej teplote, môžu dosiahnuť vysoký stupeň termodynamickej voľnosti - žijú na väčšine územia Zeme. Včely svojim opeľovaním veľkej časti rastlín a kultúrnych plodín, zaisťujú rozmanitosť druhov a obživu ľudstva. To je ich hlavnou úlohou!
Kvôli výťažnosti pestovania a chovom sú včely oslabované a na severnej pologuli prežívajú len s pomocou človeka. Takto žijú včely a človek v spoločnej zjavnej symbióze už cca. 40rokov. Včely žijú vo svetlom a teplom prostredí, medzi nebom a zemou, opeľujú kvety vo svete rastlín, zbierajú a produkujú tam, kde sa menia rastlinné látky v éterickú kvalitu. Včely majú jedinečnú schopnosť premieňať tieto jemné látky na včelí vosk, med a materskú kašičku, ktorú kŕmia svoje larvy. Plásty stavia zhora nadol, sú prilepované na strop ich príbytkov a visia voľne dole.
V okolí - v horizontálnej úrovni - sa orientujú včely podľa štruktúry krajiny a lúčov slnka. Zakomponujú pohyb slnka do svojej orientácie a odovzdávajú svoje skúsenosti včelám do úľa, kde je tma, premietajú zvonku získané informácie na vertikálne plochy plástov. Včely "predtancujú" určité pohyby, ktorými vznikajú vibrácie na plástoch. Tieto kmity - voľne povedané, pohyby a vzduchom vháňaná vôňa informujú o ponuke potravy, vody a možnosti hniezdenia vnútri včelstva.
Všetky viditeľné fenomény včely ukazujú jej účinnosť obzvlášť vo vzduchu a svetle.

Človek, včela, teplo.

Človek je tvorivou bytosťou, ktorá chce a môže s nadšením a radosťou rozvíjať sama seba a svoje okolie. Tieto tvorivé sily môžu byť využívané len ohraničene. Oheň nadšenia a teplo duchovného okolia sú zreteľne významné pre ľudský život. Pre ľudí je teplo médiom jeho sebavedomia a jeho individuality, teplé ruky môžu presne odhadnúť stupeň tepla, sú pohyblivé a veľmi zručné. Teplá duša môže rozvinúť súcit a podporu. Individuálna organizácia tepla tela je spojená s rytmicky usporiadaným tepelným prúdom, mnohé ochorenia a ťažkosti vznikajú pri poruchách tepla v organizme. Cieleným použitím tepelných procedúr dochádza k ich povzbudeniu a harmonizácii. Vedomé prehriatie pôsobí vyložene liečebne a prehĺbi aj uvedomenie tela. Mimoriadne dobre pôsobí zážitok, kedy sa prehrievajú ruky a nohy, pocit, kedy je cítiť, ako sa blažené teplo všade rozprestiera. Prehriate telo zvyšuje sebavedomie, radosť zo života a chuť žiť.

Včelie produkty

Všetky včelie produkty majú jedno spoločné, a to pôsobenie tepla. Teplo je hlavnou témou v živote včely.

Včelí vosk

Je produktom žliaz včely, vzniká na jar a v lete počas stavebnej činnosti včiel. Je mechanicky spracovaný včelami a použitý ako stavebný materiál. Najprv je bez farby a zápachu, až po naplnení medom, peľom a inkubácii získa farbu a vôňu. Včely z neho stavajú svoje plásty, obrazce oproti sebe stojacich rovnomerných šesťstranných buniek tvorených z najjemnejších vrstvičiek včelieho vosku. Geometrický tvar šesťuholníka vzniká tým, že včely počas stavby zahrejú najskôr vybudované okrúhle bunky na teplotu presahujúcu 40°C. Toto zvláštne teplo plné svetla je účinné práve vo včeľom vosku. Včelí vosk je stavebným materiálom včiel, tvorí fyzický základ pre život včelstva. Vzniká ako produkt zo žliaz včelích robotníc v určitej životnej fáze na jar a v lete. Včelí vosk je zmes veľkého množstva látok, z ktorých iba 41 bolo identifikovaných. Je prostriedok plný sily, svetla, citlivého tepla a má tiež zvláštne účinky - podporuje termoreguláciu. Táto terapia teplom sa neobmedzuje iba na lokálne prehriatie, ale spôsobuje rovnomerné, harmonizujúce prehriatie celého tela. Tento druh tepla sa vnútorne priamo dotýka človeka, podporuje vlastné sily a sebavedomie.

Známe látky obsiahnuté vo včeľom vosku:

Med
Med je koncentrátom zdraviu prospešných látok. Je sto percentne prírodnou potravinou, lebo jeho zloženie, chuť, farba a konzistencia sú presne také, ako ho včely vyprodukovali. Med uľahčuje trávenie a pôsobenie liekov. Zlepšuje vstrebávanie minerálov ako vápnik a horčík, má priaznivý vplyv na hladinu krvného farbiva hemoglobínu, a tým pomáha pri liečbe chudokrvnosti a samozrejme je výborným jedlom pre športovcov. Vďaka svojím antiseptickým vlastnostiam pomáha liečiť infekty hrdla a nosa, horných dýchacích ciest, ale uľahčuje aj hojenie rán.

Peľ
Vo forme tzv. medového chleba vyrobeného včelami pomáha alergikom, zmierňuje alergické reakcie.

Propolis
Má dezinfekčné účinky a pri určitých ťažkostiach, napr. neuralgiách, zmierňuje bolesť. Zmes vosku a propolisu sa používa pri ochoreniach kože ako je mykóza a neurodermatitída.

Včelí jed
Je veľmi úspešný pri liečbe bolestí svalov a kĺbov.

Použitie včelích produktov
Oblasti použitia
Terapia teplom a včelím voskom (Natural SpaWax ) koncept má mnohostranné využitie. K jej realizácii nie sú potrebné osobitné priestory ani technické vybavenie.

Indikácie a príklady použitia
Tu uvedené príklady nie sú k paušálnemu použitiu. Teplo je činné a nemožno určiť pevné pravidlá, je nekonečne rozmanité. Kde je teplo, tam prebieha premena a regenerácia.

Bolesti svalov a kĺbov, ktoré nemôžu byť jasne určené.
Akútnym problémom často predchádzajú priame chladné vplyvy, u chronických priebehov sa objavuje chlad ako sprievodný príznak. Klienti s akútnymi alebo chronickými bolesťami reagujú na teplo zásadne pozitívne. Obzvlášť na terapiu teplom a včelím voskom, pretože prehriatie dlho vydrží. Miesto pre priloženie zábalu nemusí byť nutne miestom bolesti, môže sa striedať. Nie je príliš zmysluplné prehrievať výlučne bolestivé miesto. Vyvolané zosilnené prekrvenie pokožky znižuje prekrvenie svalov ležiacich pod pokožkou.

Reumatické ochorenia.
Reumatické ochorenia v dospelosti ukazujú veľmi zreteľne na neschopnosť tela zaobchádzať so svojím vlastným teplom. Títo pacienti majú často telesnú teplotu pod 36°C, necítia sa dobre v chladnom prostredí a ich problémy sa zväčšujú. Počas chronickej fázy majú reumatický pacienti veľmi zreteľnú potrebu tepla a na terapiu teplom a včelím voskom reagujú nanajvýš pozitívne. Trochu iné je to počas akútnej zápalovej fázy, tam sa zdá, že chlad spôsobuje zmiernenie problémov. Následkom pôsobenia chladu však často dochádza k časovému predĺženiu trvania ťažkostí a ďalej k chronickému stavu zápalového procesu. V akútnych štádiách ochorenia je nutné poznať presný nález! Pri bližšom pohľade sa totiž ukazuje, že zasiahnuté oblasti sú lokálne prehriate, ostatné naproti tomu sú zreteľne chladnejšie. Tieto teplotné rozdiely sú zistiteľné aj v porovnaní s ostatnými oblasťami tela. V extréme sú to najčastejšie končeky prstov, špičky nôh a oblasti medzi kĺbmi, ramenný pletenec, prípadne bedrová oblasť. Ak sa tieto oblasti zahrievajú pomocou zábalu z včelieho vosku len veľmi opatrne a s malou dávkou tepla, dochádza k ochladeniu zápalovo horúcich oblastí. Teplo musí prúdiť, aby mohli zápalové procesy ustúpiť. Je ale veľmi dôležité, aby boli tieto procesy počas použitia presne pozorované a terapia teplom začínala veľmi opatrne.
V zásade je zábal z včelieho vosku položený na miesto zodpovedajúce teplotným pomerom, ktoré pacient označí ako palpačný nález, či už sa jedná o chronické alebo akútne štádium. Cieľom je rozloženie tepla tak, aby boli podchladené časti opäť začlenené do obehu tepla.

Fibromyalgia
Pod fibromyalgiou rozumieme ochorenie, ktoré je charakteristické dlhotrvajúcimi bolesťami v oblasti pohybového aparátu (šľachy, svaly). Fibromyalgia je nezápalové, reumatické ochorenie mäkkých tkanív, ktorý je spojené s generalizovanými bolesťami pohybového systému a všeobecnými symptómami, ako únava, depresie, poruchy spánku a mnohé iné, a ktoré je charakteristické bolestivými bodmi citlivými na dotyk. U fibromyalgie sa objavuje fenomén, ktorý je často pozorovaný aj pri všetkých ostatných problémoch: schopnosť vnímania tepla predpokladá najmenej približujúce sa zdravé prehriatie. Pacienti, ktorí trpia fibromyalgiou nemajú často počas fázy silných problémov vôbec žiadny pocit vlastného tepla. Nerozoznajú, či sú teplí alebo chladní, cítia len bolesť a upadajú do stavu, kedy vzrastá vychladnutie, kŕčovité stiahnutie a zosilňujú sa bolesti. Keď sa ich spýtate v tomto stave na teplo, odpovie "normálne", nie je im chladno, možno sú spotení chladným potom v dôsledku napätia. Tu pomáha čo najrýchlejšie nasadiť miernu terapiu teplom a včelím voskom, aby sa zabránilo ďalšiemu vychladnutiu. Ako bolo týmito pacientmi popísané, pozorujú počas prvých okamihov prehriatia svoj vlastný chlad. Cítia sa chladne práve vtedy, keď sa trochu ohrievajú. Tento pocit sa dostaví až po dosiahnutí zdravej úrovne prehriatia. Potom musia pacienti sami cvičiť, aby sa starali o svoje vlastné teplo v organizme.

Bolesti hlavy z napätia
Vznik týchto problémov je často podmienený záťažou. K tomuto vedie jednostranná práca, alebo duševná záťaž "tlačí" na ramená. Následky sú veľmi podobné, nález tepla tiež: ramená a šija sú nabité a prehriaté, chrbát je zhora nadol zreteľne chladnejší, boky a stehná sú chladné, nohy studené. Brucho je napnuté, zažívanie lenivé. Medový zábal je aplikovaný pri týchto ťažkostiach iliosakrálne, aby sa teplo zviedlo znova do spodných častí chrbta, aby sa táto oblasť znova otvorila tak, aby aj nohy a chodidlá boli znovu teplé. Pohyb tepla, jeho prúdenie celým telom, spôsobuje uvoľnenie fyzického napätia.

Bolesti typu migrény
Bolesti typu migrény reagujú podobne ako bolesti hlavy z napätia, sú ale samozrejme neporovnateľne úpornejšie. Počas akútneho štádia je výraznejšia úľava možná, ale nie očakávajúca. Dôležitejšie v tejto fáze je zlepšenie zdravotného stavu a pocitu spokojnosti. Životný pocit sa aj cez bolesť zlepší a už toto znamená veľa! Dôležité je tiež zaobchádzanie s pacientmi medzi ťažkosťami, počas ktorých sa musí zlepšiť prehriatie, aby sa tiež prehĺbil telesný pocit a vedomie, lebo práve telesné vedomie zabraňuje chladnutiu tela. U migrény je dôležitá súhra rôznych terapií, jedna jediná metóda nemôže priniesť dlhodobý úspech, hoci teplu v ďalekom zmysle patrí hlavná rola.

Periférna neuropatia
V tomto prípade je chlad v postihnutých končatinách veľkým problémom. Je ale veľmi málo nápomocné chladné končatiny priamo zahrievať, toto teplo sa pravidelne vytratí. Je dôležité začať s obkladom zo včelieho vosku v oblasti trupu, alebo dokonca priamo v lumbálnej oblasti, prípadne v oblasti ramien. Odtiaľ prúdi telesné teplo do ostatných častí.

Ochorenie urogenitálneho traktu
Cystitída a menštruačné bolesti reagujú na mierne teplo veľmi pozitívne, čím zábal zo včelieho vosku je. Bolesti sa ihneď zmiernia a ďalší priebeh je miernejší a kratší.

Bronchitídy, nachladnutia horných dýchacích ciest
Aj tieto ochorenia potrebujú teplo. Najväčší účinok majú ľahké obklady zo včelieho vosku na hrudníku súčasne s pokiaľ možno najviac horúcim nosičom tepla na nohách. Nohy musia byť bezpodmienečne pri týchto ochoreniach teplé. Toto platí obzvlášť pri silnom dráždivom kašli, ktorý môže byť pri tomto spôsobe liečby utíšený.>

Nepokoj, poruchy spánku
Kto by mohol spať so studenými nohami? Zábal môže byť priložený v lumbálnej časti, alebo môže byť položený cez uterák a rašelinový nosič tepla na nohy.

Chlad, vnútorné napätie
Chlad chce byť zahnaný teplom, napätie potom poľaví.

Kontraindikácie
Doteraz neboli pozorované žiadne nežiaduce vedľajšie účinky. Neodporúčame používať teplé obklady s včelím voskom u pacientov, ktorým je známa alergia na produkty zo včelieho vosku. Obklady sa môžu používať len na zdravú pokožku!


Prečítajte si aj ďalšie zaujímavosti o sortimente ktorý ponúkame

 

Späť

 

O autorovi

Ing. Juraj Daniel-Čarný

Koordinátor pre e-shop eureko.sk a Martinov starší kolega. Predajom tepelnej terapie pomocou jednorazových rašelinových zábalov a potrebnej ohrievacej techniky sa zaoberám od roku 2002.

Komentáre

Váš komentár