You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
0907 977 203
         v pracovné dni 8:00 - 18:00
Rašelinové zábaly dodávame už 20 rokov

E-shop | eureko.sk

Termofór rašelinový klasik + krížový + krčný model

Balenie obsahuje tepelnú fľašu, krčný model a krížový model. Termofory sú plnené rašelinou, po nahriatí vám poskytnú príjemné teplo po dobu až 3 hodín.

45,00 € 40,50 € bez DPH: 33,75 €
- +

Termofór rašelinový rodinné balenie

Balenie obsahuje 3 typy: Tepelná fľaša, Krčný model, Krížový model

Tepelná fľaša plnená prírodnou rašelinou s poťahom zo 100% bavlny. Po nahriatí Vám poskytne príjemné teplo po dobu až 3 hodín. Alebo až 3 hodiny chladu zmierňujúceho bolesť. Prosíme, aby ste dodržiavali pokyny v návode na použitie. Výrobok Vám tak bude po dlhú dobu príjemným pomocníkom.

Výrobok obsahuje: 100% prírodná rašelina

Obal výrobku obsahuje:

  • fóliu PVC (kód 3)
  • bavlnený poťah (100% bavlna, TEX, kód 60)
  • kartón z vlnitej lepenky (PAP, kód 20)

Návod na použitie:

Tepelná aplikácia:
Pred vlastným ohrevom výrobok vyberte z kartónu a bavlneného poťahu! Po nahriatí na požadovanú teplotu vložte výrobok späť do bavlneného poťahu. Pri ohreve odporúčame ideálnu teplotu výrobku priebežne skúšať pohmatom.
Ohrev v mikrovlnnej rúre: prehnite krajné časti výrobku dole a položte ho na otočný sklenený tanier tak, aby sa výrobok nedotýkal stien rúry. Pri výkone 600 wattov ohrievajte maximálne 3 minúty. V prípade, že výrobok začne zväčšovať svoj objem, ohrievanie ihneď prerušte a skontrolujte, či nedošlo k poškodeniu obalu. V takom prípade sa výrobok nesmie ďalej nahrievať!
Opätovné ohriatie výrobku je možné až po jeho úplnom vychladnutí. Pre potrebu častejšieho ohrevu vykonávajte nahrievanie v 10 sekundových intervaloch tak dlho, kým nedosiahnete ideálnej teploty (nie však dlhšie ako 2 minúty dohromady).
Ohrev v plynovej, teplovzdušnej a elektrickej rúre: prehnite krajné časti výrobku dole a položte ho na porcelánový tanier tak, aby sa výrobok nedotýkal stien rúry. Ohrievajte maximálne 10 minút pri 150°C. V prípade, že výrobok začne zväčšovať svoj objem, ohrievanie ihneď prerušte a skontrolujte, či nedošlo k poškodeniu obalu. V takom prípade sa výrobok nesmie ďalej nahrievať!
Ohrev vo vodnom kúpeli: výrobok vložte do nádoby s vodou. Zahrievajte na cca 80°C. Po dosiahnutí danej teploty vypnite ohrev a vankúšik nechajte ďalších 5-10 minút vo vodnom kúpeli ešte prehriať. Potom výrobok vyberte a osušte. Voda nesmie vrieť! Môže dôjsť k nenávratnému poškodeniu výrobku!

Nenechávajte termofor pri ohreve bez dozoru!

Chladová aplikácia:
Výrobok vyberte z kartónu a bavlneného poťahu a vložte do chladničky. Chladíme po dobu cca. 2hodín. Pri chladení nie je potrebné výrobok kontrolovať.
Nevkladajte výrobok do mrazničky!

Skladovanie a manipulácia:

Skladujte v chladnejšom a temnom priestore bez teplotných výkyvov (ideálne 8-15°C). Pri dlhodobejšom skladovaní bez používania je vhodné výrobok umiestniť do chladničky. Zmierni sa tým vysychanie obsahu výrobku (prirodzený jav PVC obalu). Výrobok môže byť odstránený s bežným komunálnym odpadom.

Dôležité upozornenie:

Pri styku s ostrými, špicatými či horúcimi predmetmi alebo pri prehriatí výrobku dochádza k jeho poškodeniu, na ktoré sa nevzťahuje záruka.
Výrobok je laboratórne testovaný. Pri styku s pokožkou neboli zaznamenané žiadne nežiaduce účinky. Pri vniknutí rašelinovej zmesi do oka dôkladne prepláchnite studenou vodou. V prípade alergií alebo precitlivenosti pokožky na použité materiály sa pred použitím poraďte so svojím lekárom.

Použitie:

Tepelná aplikácia: napríklad pri bolestiach či stuhnutí svalov, kĺbov a chrbtice, pri bolestiach nezápalového pôvodu, pri menštruačných bolestiach, pri subakútnych a chronických stavoch reumatického pôvodu alebo len na zahriatie.
Pozor nepoužívajte pri bolestiach zápalového pôvodu, pri poruchách obehového systému, pri horúčkovitých stavoch!
Chladová aplikácia: napríklad pri pomliaždeninách, narazeninách, pri bolestiach hlavy (migréne), pri bolesti zubov, pichnutie hmyzom, krvácanie z nosa, pri zápaloch svalov a kĺbov, opuchoch, pomliaždeninách.

Bežným používaním môžu tvrdnúť, nejedná sa však o chybu, ale o následok opotrebenia.

Rozmer

  • Tepelná fľaša: 20 x 15cm
  • Krčný model: 39 x 28cm
  • Krížový model: 36 x 16cm

Možný ohrev v mikrovlnnej rúre.

Žiadne súbory na stiahnutie
Celkové hodnotenie 0
Napísať recenziu
Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie