0907 977 203
Zákaznícka podpora, Pondelok - Piatok:    8:00 - 20:00
počet:
0 ks
cena:
0,00€

Čo ste nám tam namiešali?

Dýcham, teda som

Dýcham, teda somDýchanie je nevyhnutné pre náš život. Každým nádychom sa naša krv okysličuje a tak zásobuje každú bunku nášho tela. To že dýchame, si uvedomíme najmä v saune, kde vdychujeme vzduch oveľa vyššej teploty. Pri saunovaní by sme mali byť uvoľnení a dýchať iba nosom, dýchanie by malo byť ľahké, nie hlboké. V saune nie je vhodné viesť dlhé debaty, pretože ústami nadýchnutý horúci vzduch preniká cez priedušky až do pľúc a takto môže poškodiť riasinky v priedušnici a pľúcne mechúriky. Dýchaním horúceho vzduchu cez nos, sa na nosnej sliznici aktivizuje väčší počet bielych krviniek, ktoré sú akoby štítom brániacim vstupu vírusom a baktériám.

Voda, para a teplo, to všetko sa spája v saune, navodí nám stav pohody, no zároveň zrýchli metabolizmus a naštartuje procesy očisty. Čerešničkou na torte je sauna s vábivou vôňou esencie, ktorá Vám spríjemní atmosféru a poteší Vaše zmysli.

Saunovaním si posilňujeme imunitu, telo nadobúda stav uvoľnenia a pohody.

Viete čo v saune dýchate?

Pri saunovaní sú priedušky a pľúca viac prekrvené a takto do nášho tela jednoduchšie vstupujú zložky obsiahnuté vo vzduchu. Horúci vzduch zväčša obsahuje vodnú paru, zvyšky alkoholických zložiek a éterické zložky obsiahnuté v esenciách z rôznych byliniek, ovocných plodov alebo rastlín.

No môžu to byť aj umelé arómy a zvýrazňovače aróm, ktoré už so zdravotným účinkom nemajú nič spoločné. Tieto chemické látky môžu dráždiť dýchacie cesty, oči a dokonca môžu pôsobiť na naše telo toxicky.

Všetko s mierou

Veľmi často sa môžeme stretnúť s používaním čistých esenciálnych olejov v saunách. Sila prírody ukrytá v éterických olejoch je niekoľkonásobne vyššia ako sila samotných byliniek, pretože éterické oleje sú silne koncentrované silice, získané z rastlín. Pri dávkovaní týchto olejov treba byť opatrný, nakoľko tieto silné extrakty majú častokrát silne dráždivý efekt.

Používate éterický olej správne?

Používate éterický olej správneSamotný olej by sa nikdy nemal kvapkať priamo na horúce miesto odparovania. Takýmto prepálením oleja sa úplne vytráca účinok podporujúci zdravie ( liečivý efekt ) éterického oleja. Éterické oleje nie sú rozpustné vo vode, no aj tak je to najčastejší spôsob pre jeho použitie v saunách a aróma lampách. Výsledkom tohto spôsobu použitia éterického oleja je rýchle odparenie vody a následne prepálenie oleja.

Éterické olejerozpustné v alkohole, a preto je takáto esencia najviac vhodná pre pridanie do vody, kedy sa do ovzdušia súčasne vyparí voda a éterická esencia. Týmto spôsobom dosiahneme maximálne využitie zdravotného a arómaterapeutického účinku.

Účinky saunových vôní

Pre dosiahnutie želaného účinku na naše telo a zmysli, si viete vybrať tú správnu esenciu. Aj to akú máte náladu a ako sa cítite, rozhoduje pri výbere saunovej esencie.

Tu je niekoľko príkladov najznámejších a najbežnejších esencií pri saunovej arómaterapii.

  • Esencie s obsahom citrusových plodov, mäty, šalvie, pôsobia aktivizačne. Pomáhajú pri strese a napätí z prepracovania. Osviežujú a podporujú dýchanie.
  • Ak sa chcete pri saunovaní uvoľniť, vhodnou voľbou je esencia s obsahom levandule, citrónovej trávy alebo alpských byliniek. Tieto esencie Vás uvoľnia a zároveň posilnia nervový systém.
  • Pre zlepšenie dýchania a posilnenie organizmu sa odporúča kosodrevina, eukalyptus alebo smrekové ihličie.

Naša ponuka saunových esencií

Vychutnajte si účinok saunovania alebo aróma lampy naplno, s našimi saunovými esenciami od nemeckých výrobcov SCHUPP a Finesse. Sú to prípravky na báze alkoholu a éterických olejov, výsledkom čoho je maximálna kvalita bez použitia zvýrazňovačov aróm.


Prečítajte si aj ďalšie zaujímavosti o sortimente ktorý ponúkame

 

Späť

 

O autorovi

Ing. Juraj Daniel-Čarný

Koordinátor pre e-shop eureko.sk a Martinov starší kolega. Predajom tepelnej terapie pomocou jednorazových rašelinových zábalov a potrebnej ohrievacej techniky sa zaoberám od roku 2002.

Komentáre

Váš komentár