0907 977 203
Zákaznícka podpora, Pondelok - Piatok:    8:00 - 20:00
počet:
0 ks
cena:
0,00€

Masážna loptička - ježko - pomôcka pre uvoľnenie svalstva

Masážna loptička ježko - pomôcka pre uvoľnenie svalstva

Masážna loptička - Váš každodenný spoločník

Každodenný stresujúci život sa často odzrkadlí v napätom svalstve a bolestivom chrbte. Bolesť sa môže preniesť aj do oblasti ramien a krku, čoho dôsledkom zvykne byť až bolesť hlavy.

Na potlačenie stresu a svalového napätia ponúka masážna loptička jednoduchú a účinnú možnosť – automasáž.

Mechanizmus účinku

Gúľajúca sa loptičkou po pokožke zvyšuje krvný obeh v masírovanej oblasti. Tlakom výstupkov masážnej loptičky na postihnuté miesto sa uvoľní napätia v tkanive. V závislosti od sily tlaku môže dôjsť k hlbšiemu účinku, ktorý môže ovplyvniť svaly.
Pravidelné používanie predchádza vyššie uvedeným príznakom a uľahčí nám každodenný život.

Masáž chodidiel

Masážny ježko môže byť užitočným pomocníkom aj po chôdzi v nepohodlných topánkach - po dlhom dni v nepohodlnej obuvi môže masírovanie chodidiel pomocou masážneho ježka zmierniť bolesť a uvoľniť klenbu chodidla.

Užitočný pomocník pre športovcov

Masážna loptička sa teší veľkej obľube aj v oblasti športu. Pri zvýšenej námahe svalov, sa počas záťaže hromadí vo svaloch viac krvi. Množstvo športovcov preto využíva masážneho ježka na stimuláciu prietoku krvi, čím sa zlepšuje odtok krvi zo svalov. Zároveň do svalov opäť prúdi čerstvá krv a tým aj živiny, ktoré sú potrebné na regeneráciu po cvičení.

Svaly sú taktiež aktivované a optimálne zásobované živinami cirkulačným účinkom. To môže viesť k lepšiemu uvoľneniu svalov a vyššej odolnosti svalov.

Masážny ježko je skvelý doplnok v terapii poškodených nervov

Masážneho ježka je vhodné použiť ako doplnkovú terapiu pri poruchách zmyslových nervov, napríklad po mozgovej príhode alebo inom nervovom postihnutí.
Tu sa pomocou masážnej loptičky liečia senzorické deficity, vďaka výbežkom ktoré prenášajú hmatový podnet na pokožku a zároveň stimulujú nervy. Vhodné aj na autoterapiu.

Ako vybrať správnu masážnu loptičku

Masážne loptičky sa dodávajú v rôznych veľkostiach a stupňoch tvrdosti. Výber tej správnej masážnej loptičky závisí od jej účelu použitia. Stupeň tvrdosti loptičky je obzvlášť dôležitý, pretože ak je tkanivo veľmi citlivé, loptička nesmie byť príliš tvrdá aby nedošlo k nadmernej stimulácií. Pri výbere správnej veľkosti je najdôležitejšia oblasť tela, kde má byť loptička primárne použitá. Sú rôzne sety loptičiek, pre použitie na rôznych častiach tela.

Praktické a použiteľné kdekoľvek

Masážna loptička je malá a zmestí sa do každej tašky. Môžete si ju jednoducho vziať so sebou kdekoľvek. Je jednoduchá na používanie a vďaka intuitívnemu aplikovaniu ju môžu používať aj menej skúsení používatelia. Aplikovanie masážnej loptičky nie je časovo náročné a pár minút denne dokáže zabezpečiť viditeľné zlepšenie.

V našom obchode nájdete veľký výber masážnych loptičiek: rôzne veľkosti, rôzne stupne tvrdosti, rôzne farby a hrúbky výstupkov. Takže pre každú oblasť použitia a aj pre vás existuje ta pravá masážna loptička.

 

Prečítajte si aj ďalšie príspevky v našom magazíne

 

Späť

O autorovi

Ing. Juraj Daniel-Čarný

Koordinátor pre e-shop eureko.sk a Martinov starší kolega. Predajom tepelnej terapie pomocou jednorazových rašelinových zábalov a potrebnej ohrievacej techniky sa zaoberám od roku 2002.

Komentáre

Váš komentár