0907 977 203
Zákaznícka podpora, Pondelok - Piatok:    8:00 - 20:00
počet:
0 ks
cena:
0,00€

Turmalín v Temtex tejpe

Vlastnosti Turmalínu

TurmalínTEMTEX tejp Tourmaline obsahuje vo svojom lepidle prášok z jemne rozomletého polodrahokamu turmalín. Názov – turmalín - pochádza z indického slova - turmali - kameň ktorý priťahuje popol. Turmalín po zahriatí v ohni priťahuje popol, čo je spôsobené jeho piezoelektrickými vlastnosťami.

Tento efekt je výsledkom citlivosti turmalínu na akékoľvek teplotné zmeny, teda aj zmeny telesnej teploty, pri ktorých dochádza ku generovaniu elektrického napätia deformáciou kryštálu. Deformáciou sa ióny opačných nábojov od seba vzdialia. Na jednom konci kryštálu sú tak kladné a na druhom záporné ióny, ktorých pôsobenie zvyšuje aktivitu buniek, harmonizuje rozloženie iónov v tele pri zápale, zlepšuje tak priebeh hojenia, redukuje bolesť, čistí krv a upokojuje nervovú sústavu. Okrem toho kinesio tapy s turmalínom majú zvýšenú priľnavosť k pokožke.

Kompletná ponuka kineziologických tejpov Temtex s turmalínom je tu

 

Zdroj:

KOBROVÁ, J., VÁLKA, R. Terapeutické využití kinesio tapu. vyd. Praha: Grada Publishing a.s., 2012. 160 s. ISBN 978-80-247-4294-6

Temtex Klasik a Temtex Turmalín


Prečítajte si aj ďalšie informácie a postupy s použitím Temtext tejpov

 

Späť

 

O autorovi

Ing. Juraj Daniel-Čarný

Koordinátor pre e-shop eureko.sk a Martinov starší kolega. Predajom tepelnej terapie pomocou jednorazových rašelinových zábalov a potrebnej ohrievacej techniky sa zaoberám od roku 2002.

Komentáre

Váš komentár