ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
0907 977 203
Zákaznícka podpora, Pondelok - Piatok:    8:00 - 20:00
počet:
0 ks
cena:
0,00€

Vplyv farby na vlastnosti tejpu

Temtex tejp

Často sa stretávame s otázkou: „Aký vplyv má farba tejpu na jeho vlastnosti?“

Naša odpoveď:
Nami ponúkane kineziologické tejpy Temtex sa odlišujú len farebným prevedením, ostatné vlastnosti majú rovnaké. Neporovnávane tu prevedenie Klasik a Turmalín. Ak neveríte na energiu farieb, určite si vyberte tú farbu tejpu, s ktorou sa viete stotožniť a terapeuta ktorý vám to správne zalepí.

Ak sa zaoberáte východnou kultúrov – medicínou alebo psychológiou farieb, kde výber farby hraje významnú úlohu, tak si potom vyberte farbu tejpu podľa ich pravidiel.
Jednotlivé farby nie sú volené náhodne, každý typ tejpu sa podľa farby hodí pre iné prípady, každá farba môže mať (podľa teórii o psychológii farieb alebo terapii farieb), obzvlášť pre senzibilnejších jedincov, iný účinok na organizmus.

Farby a ich účinky

Biela farba

Dokáže utíšiť bolesť. Je farbou čistoty, poriadku, neutrality. Vnucuje nevinnosť, láskavosť, čisté city. Z kinetického hľadiska je neutrálna.

Žltá farba

Napomáha organizmu vo vylučovaní jedovatých látok, zmierňuje depresiu, regeneruje vyčerpané nervy, navodzuje dobrú náladu. Je farbou prírody, čiže obrody, nádeje, pokoja a rovnováhy. Žltá farba je teplá, má oživujúci účinok, nositeľ tejto farby túži po slobode, po dobrej nálade, po intelektuálnych zážitkoch.

Oranžová farba

Je oživujúcou, rozveseľujúcou, teplou farbou, napomáha prúdeniu kladných energií. Vyžaruje otvorenosť, radosť, šťastie. Má aktivizujúci účinok, ale chýba v nej agresivita červenej. Zvyšuje koncentračnú schopnosť, kreativitu, chuť do práce, má blahodarný účinok proti depresii, vráti chuť do života, zvyšuje chuť do jedla, má priaznivý účinok na tráviacu sústavu. Oranžová farba posilňuje imunitný systém, priaznivo pôsobí na fungovanie sleziny, obličiek, žlče a pohlavných žliaz.

Ružová farba

Účinok: stimuluje emócie, je nežná, ozdravujúca, materinská, upokojujúca, láskavá.

Červená farba

Má dráždiaci, stimulujúci účinok, má vplyv na zásobovanie orgánov krvou a na krvný obeh. Vyžaruje aktivitu a dynamiku. Môže zvýšiť telesnú teplotu, stimuluje krvný obeh, napomáha pri vytváraní adrenalínu. Znižuje pocit únavy, má schopnosť rozpustiť chronické ochorenia. V procese liečenia pomocou farieb ju používajú na liečenie chudokrvnosti, liečenia zápalu hrubého čreva, chronického prechladnutia (zápalu lícnej dutiny), zápalu kĺbov a depresie.

Fialová farba

Je zmesou studenej modrej a teplej červenej farby, môže byť upokojujúca a znepokojujúca, v závislosti od toho, ktorá farebná zložka bude dominantná. Je plná túžob, ilúzií, je melancholickou, stareckou, uspávajúcou farbou. Je farbou mystiky, podvedomia, tajuplnosti, privádza k meditácii.

Modrá farba

Upokojuje, má priaznivý účinok na zrak, na niektoré typy zápalov, je užitočná proti bolestiam a tepelným návalom. Má ochladzujúci vplyv a dokáže vyrovnať energetickú hladinu. Je farbou pokoja, uvoľnenosti, farbou nekonečných citov, vyjadruje citlivosť, jemnosť. Je symbolom vernosti, viery a tradície. Vyžaruje veľké množstvo ticha a chladu, čo môže vyvolať pocit bezpečnosti. Znižuje krvný tlak, pulz, intenzitu dýchania a vnímanie bolesti.

Zelená farba

Je farbou prírody, čiže obrody, nádeje, pokoja a rovnováhy. Je zmesou žltej a modrej farby, preto má osviežujúci a zároveň aj upokojujúci účinok. Vytvára harmóniu, súlad medzi telom a dušou, znižuje podráždenosť, únavu, uvoľňuje, zabezpečí odpočinok, regeneráciu, naberanie sily. Znižuje tlak krvi, rozťahuje žily, cievy.

Béžová farba

Je rovnako ako biela neutrálna.

Čierna farba

Je farbou autority a energie, stability a pevnosti, predstavuje eleganciu, dodáva silu a energiu pre športové výkony.

Všetko čo potrebujete pre tejpovanie nájdete tu


Prečítajte si aj ďalšie informácie a postupy s použitím Temtext tejpov

 

Späť

 

O autorovi

Ing. Juraj Daniel-Čarný

Koordinátor pre e-shop eureko.sk a Martinov starší kolega. Predajom tepelnej terapie pomocou jednorazových rašelinových zábalov a potrebnej ohrievacej techniky sa zaoberám od roku 2002.

Komentáre

Váš komentár